دیوار آمریکا آمریکایی کره شمالی کره جنوبی

دیوار: آمریکا آمریکایی کره شمالی کره جنوبی کره شمالی مقامات آمریکا اخبار بین الملل

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی آیا بیماری صعب العلاج حسن روحانی صحت دارد؟

به گزارش سرپوش، باز هم یک سوژه تکراری، یک شایعه تکراری ولی در شکل و شمایلی جدید. نخستین بار در سال ۹۶ بود که عنوان بیماری حسن روحانی اسباب خوبی بود شد جهت جری

آیا بیماری صعب العلاج حسن روحانی صحت دارد؟

آیا بیماری صعب العلاج حسن روحانی صحت دارد؟

عبارات مهم : بیماری

نماینده مجلس کشور عزیزمان ایران شایعه بیماری صعب العلاج حسن روحانی را رد کرد.

به گزارش سرپوش، باز هم یک سوژه تکراری، یک شایعه تکراری ولی در شکل و شمایلی جدید. نخستین بار در سال ۹۶ بود که عنوان بیماری حسن روحانی اسباب خوبی بود شد جهت جریان رقیب تا بلکه با کمک آن بتوانند هواداران حسن روحانی را از رای دادن به وی بازدارند.

دو بیماری که جریان رقیب جهت ادعای خود مطرح کردند یکی سرطان حنجره و دیگری لرزش دست مدیر جمهور بود.

در میانه میتینگ های تبلیغاتی جهت مردم، صدای روحانی در پشت تریبون می گرفت، دورگه می شد تا حدی که از ادامه سخن گفتن باز می ماند . همان موقع بود که عده ای ناراحتی حنجره حسن روحانی و بیماری او را مطرح کردند شایعه ای که بعد از لغو شدن یکی دو مراسم صحبت و عدم حضور روحانی جهت مدتی در تریبون ها آن را تقویت بخشید . با این حال این خبر از سوی منابع نزدیک به حسن روحانی تکذیب و اعلام شد :«اخبار مربوط به ابتلای دکتر روحانی به ناراحتی حنجره واقعیت نداردو مدیر جمهور در صحت و سلامت کامل به سر می برد.» این در حالی بود که بعضی ازابتلای روحانی به بدترین نوع بیماری حنجره سخن می گفتند.

لرزش دست و پارکینسون؟
به طور موازی ولی در رسانه های جریان راست عنوان دیگری هم مطرح شد و آن لرزش دست حسن روحانی بود.

لرزش دستی که اگرچه در ماه های قبل از ۹۶ نیز وجودداشت ولی کسی به آن ها توجه نمی کرد. ولی زمانیکه موسم مناظرات انتخاباتی فرارسید خیلی خوب به چشم آمد. در آن وقت عده ای لرزش دست روحانی را ناشی از استرس و دستپاچگی او در انتخابات بیان می کردند تا ازاین طریق روحانی را از بعد سیاسی در برابر رقیب، ضعیف نشان دهند. هرچند اندکی بعد بیماری لرزش دست او یادگار موج های وقت جنگ بیان شد، یادگاری که حسین دهباشی مستندساز و البته از منتقدان امروز روحانی ، از نخستین کسانی بود که به آن اشاره کرد .

هرچند بعد ازاین ، بسیاری لرزش دست روحانی را باعث افتخار و نشان از جانبازی وی تعبیر می کردند ولی اندک زمانی که گذشت ، بعضی به این توصیه اشاره کردند که لرزش های دست حسن روحانی اگر به علت جنگ هم باشد ولی یک بیماری جسمی است . زمانی که حسن عباسی تئوریسین تندروی اصولگرا دریکی از صحبت هایش در پشت تریبون به کنایه در فراموشی وعده های روحانی گفت: «ظاهرا روحانی پارکینسون و آلزایمر را باهم گرفته است» اوضاع تفاوت کرد. خیلی ها این جمله را کنایه این صورت اصولگرا به بیماری جسمی روحانی و لرزش های دست او نسبت دادند و اینکه عباسی مدیر جمهور را مبتلا به پارکینسون معرفی کرده هست.

آنچه در شبکه های مجازی می گویند عنوان بیماری حسن روحانی و ناراحتی حنجره و لرزش های دست وی تا مدتی مسکوت ماند تا اینکه در یکی دوروز گذشته و درشبکه های مجازی به طور مشکوکی بار دیگر مطرح شد، اینبار بعضی تلاش دارند« #بیماری روحانی چیست ؟ » را در توییتر داغ نگه دارند، شاید اشاره کوتاه به بعضی از این خبر های مجازی در اینستاگرام، تلگرام، شبکۀ اجتماعی فیس بوک و … خود حدیث مفصلی باشد از این مجمل؛ خبر هایی مثل :”روحانی بیماری مشکل دارد “،” آیا روحانی بیماری خاصی دارد؟ آیا نمی تواند حتی در صحبت از پیش ضبط شده است لرزش دستش را کنترل کند ؟”،”رفیقم برگشته می گه: شنیدی می گن روحانی دست چپش به خاطر سرطان داره از کار می افته و قراره جهت بیماریش استعفا بده ” آیا از اتاق فرمان حکم جانبازی روحانی صادر شد؟”

آیا بیماری صعب العلاج حسن روحانی صحت دارد؟

البته دراین میان بعضی هم به تقابل با این # (هشتک)پرداخته اند به عنوان نمونه در پاسخ به این جو توئیتری نوشته اند :” روحانی بیماری جسمی هم داشته باشه مثل شما بیماری معنوی نداره ” “خرابتر از اصولگرا هم داریم مگه ؟ گیردادن به بیماری روحانی ” و….

درمیان گرم بودن بساط مطرح شدن بیماری روحانی در شبکه های مجازی بعضی سایت های اصولگرا نیز به شکلی غیر مستقیم عنوان بیماری حسن روحانی را مطرح کرده ولی توپ را درمیدان اصلاح طلبان انداخته اند به این معنا که می خواهند بگویند اصلاح طلبان جهت استعفای روحانی و جایگزینی کسی به جای او در روزهای پر التهاب اقتصادی و سیاسی از شایعه بیماری صعب العلاج روحانی می خواهند بهره ببرند . البته سایت هایی مثل مشرق و دنیا نیوز با نوشتن اینکه:
«در هفته های اخیر اخبار و شایعات متعددی در مورد احتمال کناره گیری زودهنگام آقای روحانی از جایگاه ریاست جمهوری به گوش می رسد و بعضی کانال ها در اینستاگرام، تلگرام، شبکۀ اجتماعی فیس بوک و … نیز به گسترش این شایعات دامن می زنند. بعضی حتی از بیماری صعب العلاج آقای روحانی و احتمالا استعفاء زودهنگام آن سخن گفته اند!این شایعات بعد از خروج ترامپ از برجام و ناکامی سیاست آقای روحانی در حل پرسشها اقتصادی از طریق حل مناقشات هسته ای، در افکار عمومی از پذیرش بیشتری برخوردار گردیده است.» به طور غیرمستقیم عنوان بیماری روحانی آن هم از نوع صعب العلاج را در بین مردم به راه انداخته اند. اکنون پرسش اینجاست که آیا دوباره لرزش های دست روحانی و البته عنوان بیماری او در چنین لحظاتی مطرح می شود؟ و نشانه از بیان آن چیست؟

عزت الله یوسفیان ملا نماینده مجلس دهم بابیان اینکه روحانی طولانی ترین سفر ممکن روی زمین را در هفته گذشته انجام داد، به آفتاب یزد می گوید: «او هزاران کیلومتر را سر حال به چین پرواز و در جلسات حضور پیدا کرد و مشکلی هم برایش پیش نیامد.» وی ادامه می دهد:«سن هرکسی که اوج می رود ممکن است مشکلاتی مثل قند و فشار خون پیدا کند ولی علی رغم بعضی گفته ها هیچگونه بیماری خطرناک یا صعب العلاجی که بخواهد باعث ضعف در کار روحانی شود تاکنون ندیده ایم. او تا به امروز کم نیاورده است.»

یوسفیان ملا می افزاید: «اگر بیماری روحانی صحت داشت باید جلسه ای لغو می شد یا سفری به تعویق می افتاد ولی این عنوان را تا به امروز شاهد نبودیم . جلسات هیئت دولت نیز برگزار می شود و در بسیاری از جلسات نیز او ساعت ها بحث و صحبت می کند وطبیعتا این ها نمی تواند نشانه کسالت جدی در روحانی.»

این نماینده مجلس راجع به چرایی پیش کشیده شدن بحث بیماری صعب العلاج مدیر جمهور در اینستاگرام، تلگرام، شبکۀ اجتماعی فیس بوک و … از سوی مخالفین او می گوید: « روحانی هم اکنون در همه بخش ها مورد حمله قرار دارد. عده ای به او می گویند که به وعده ها عمل نکرد، در پرسشها سیاست خارجه و داخلی ناکام ماند و اکنون هم بحث بیماری اورا وسط کشیده اند.

این بیماری هم در جهت همان حمله ها جهت تحت فشار قراردادن اوست ولی در حال حاضر تصور نمی کنم که هیچ مشکلی دراین زمینه داشته باشیم .»

وی اضافه می کند: «عده ای با پیش کشیدن بحث سرطان دست یا پارکینسون روحانی تلاش دارند القا کنند که وی در موضع ضعف هست. یک زمانی تلقین ضعف روحانی ، ضعف اقتصادی یا ضعف سیاسی و عملکردی او یا ضعف فکری وی است و حالا جهت نشان دادن این ضعف می خواهند ناتوانی جسمی اش را باب کنند.» عضو دائم ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی ادامه می دهد: « هرکسی در سن اوج می تواند لرزش دست داشته باشد ولی پارکینسون موضوعی نیست که فقط جهت یک دست باشد ، یا بیماری که قابل کنترل نباشد در روحانی تاکنون ندیده ایم . روحانی مثل همه کار می کند و مثل همه سر جلسات می آید و می رود . » یوسفیان ملا اضافه می کند :

« به هر حال هنگامی که بخواهند روحانی را مورد حمله قراردهند متاسفانه دیگر دراین زمینه رحم نمی کنند و در همه ابعاد حمله می کنند حتی با انداختن شایعه بیماری ایشان.» وی تاکید دارد که تاکنون راجع به بحث بیماری روحانی در مجلس هیچ توصیه ای بیان نشده است که مجلس بخواهددر مورد استیضاح یا استعفا یا پرسش او صحبت کند.

بوی کباب آمده!
سهیلا جلودارزاده عضو فراکسیون مجلس ولی راجع به مطرح شدن عنوان بیماری روحانی به آفتاب یزد می گوید : « مطرح کردن بیماری سخت حسن روحانی و راه انداختن بحث دوباره لرزش دست ایشان ، یک جنگ روانی از سوی مخالفان اوست؛ مخالفانی که به شکل های متفاوت گاه به صورت اعلام این بیماری و گاه در زبان به ظاهر انتقادی از پخش شایعه این بیماری ، تلاش در مطرح کردن آن در بین مردم و فراگیر شدنش دارند.»

وی ادامه می دهد : «ظاهرا دوستان مخالف روحانی بوی کباب به مشام ارزش خورده و می خواهند از وقت استفاده کنند. این جنگ روانی است که مخالفان روحانی به راه انداختند و فکر می کنند که می توانند با این کار در شرایط فعلی، بهره برداری کرده و از این طریق به قدرت برسند ولی به جایی نمی رسند.»

جلودارزاده مطرح شدن بیماری حسن روحانی در اینستاگرام، تلگرام، شبکۀ اجتماعی فیس بوک و … و بعضی سایت های اصولگرا را پروژه ای تازه نمی داند و اظهار می دارد: «این شایعات را باید در ادامه همان فشارهای سابق علیه روحانی که بعد از خروج ترامپ از برجام شدت زیاد هم گرفت، ارزیابی کرد.» این نماینده مجلس هم مانند یوسفیان ملا تاکید می کند که تاکنون هیچ صحبتی در مجلس اطراف بیماری صعب العلاج حسن روحانی نشده است .

طاقتش طاق می شود ؟
به نظر می آید که دراوج حمله و فشار به حسن روحانی در شرایط کنونی اقتصادی و بین المللی و پرسشها و چالش هایی که در به وجود آمدن بعضی از آنها خود وی دخالتی نداشته هست، او اکنون باید شاهد شنیدن شایعه بیماری سخت خود نیز باشد .

بیماری مشکل که خودش هم از آن خبرندارد !
ظاهرا جریان راست مخالف روحانی جهت به استعفا کشاندن مدیر جمهور و آخر کار سریعتر از موعد او، بدش نمی آید تا با مطرح کردن شایعاتی ازاین دست در کنار کارشکنی های اقتصادی، سیاسی و اجتماعی جو روانی و فکری مردم علیه روحانی را بسیج کند.

به گزارش سرپوش، باز هم یک سوژه تکراری، یک شایعه تکراری ولی در شکل و شمایلی جدید. نخستین بار در سال ۹۶ بود که عنوان بیماری حسن روحانی اسباب خوبی بود شد جهت جری

واژه های کلیدی: بیماری | اصولگرا | اقتصادی | حسن روحانی | پارکینسون | دکتر روحانی | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog